Velký Update Serveru (1. Část)

07.01.2024

Vítám všechny na našem novém blogu!

Sám jsem blog nikdy nedělal, takže pokud se vyskytnou někde chyby, nebo něco prostě nebude nejlepší, tak se omlouvám ♥


S blogem bych to dělal tak, že každý post rozdělím na 3 části: Lobby, SMP, Public (Poznáte podle velkého nadpisu) Aby jsme se všichni vyznali a četli si jen to, co nás zajímá.


Takže, začneme s tím co se v první části updatu změnilo.


SMP

Na SMP se toho moc nezměnilo. Nejdůležitější změna byla asi to, že byly některé pluginy odebrány protože už nebyly potřeba (např. přihlašování), jelikož se teď přihlašuje na lobby serveru. S tímto bude brzy i odcházet login svět na serveru.

Odstraněním některých z těchto pluginů by se měl server trochu méně lagovat a zabírat méně RAM.


Připravujeme pro vás ale na SMP spawn, kde si budete moct založit i vlastní shopy, a budete tam moct najít i pár návodů. 


Lobby

Jak jste si už nejspíš všimli, na serveru se teď nachází lobby. To je kvůli tomu že se budeme chtít rozrůstat, být více než jen SMP. O tom ale budu psát až v další části.

Spolu s lobby a tím, že servery se propojily proxy serverem, přišly i některé funkce které se budou hodit.

System Přátel

Žádosti o přátelství
Žádosti o přátelství
Status kamarádů
Status kamarádů

Public Server

Jak jste si mohli všimnout, na lobby je NPC na připojení na SMP ale taky na připojení na Public Server. To je jeden z důvodů proč bylo vytvořené lobby, připravujeme server pro všechny.


Proč jsme to udělali? Chceme být víc než jen malou uzavřenou skupinkou hráčů. Cílem je překonat hranice Jardovy komunity a oslovit širší hráčskou základnu. Chceme vytvořit server, kde může hrát kdokoliv a kdykoliv, a proto se jméno serveru taky mění z "Jardovo SMP" na "Jarouškov".


Jeden z cílů je taky monetizace serveru, jelikož nemůžeme neustále jen platit za server my a nevydělávat z toho nic na zpět. Tím způsobem by server dlouho nevydržel. Public tím pádem bude obsahovat ranky, truhly, a bude mít vlastní e-shop. SMP stále zůstane takové, jaké je, protože mi nepřijde rozumné a fér zpoplatňovat server pro jednu, uzavřenou komunitu.


Doopravdy doufáme že se někam Jarouškov dostane, a budeme jeden z populárnějších CZ/SK serverů, ale to nikdo neví, my jen můžeme doufat v to nejlepší.


P.S.: Update jsem musel rozdělit do dvou částí protože jsem během práce na serveru onemocnil, takže jsem nemohl pokračovat.


Těším se na budoucnost serveru!

- fytage

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky